Havacılık ve Teknolojinin Buluşma Noktası
Havalimanları çevresindeki binalar, rüzgar enerji santralleri tüm yapılara veya projelere ilişkin OLS, PANS-OPS, CNS ve Toplam Risk Analizleri için Haritaevi!
22568
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-22568,page-child,parent-pageid-22469,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.5.2,menu-animation-underline-bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Havacılık Çalışmaları ve Gölgeleme Uygulamaları

HAVACILIK ÇALIŞMALARI

 

 

Havaalanı çevresindeki taşınmazlar için Mania Planı’na konu mühendislik analizlerini yapıyoruz.

 

Analizlerimizi uluslararası geçerliliği olan ICAO Annex 14 ile tanımlanan OLS standartlarını ve ilgili yerel otoritenin mevzuatını dikkate alarak gerçekleştiriyoruz.

 

Bu analizler için, Sivil veya Askeri Havacılık Otoriteleri’nin istediği formatlarda geçerli raporlarını düzenliyoruz.

Daha sağlıklı bir kent için, Belediye vb. yerel yönetimlerin istediği kompleks mekansal analizlere dayalı tematik vektör, raster vb. altlıkları üretiyoruz.

Vatandaşların sahip oldukları taşınmazlarda, Mania Planı’ndan doğan yükseklik kısıtlamalarının / haklarının tespit edilmesini sağlıyoruz.

Yapı üreticileri, müteahhitler veya arsa sahipleri için kritik önemde olan; kat adedi ve yükseklik hesaplarının kamu kurumlarınca denetlenmiş ve onaylanmış olmasını sağlıyoruz.

Bu konuda, Türkiye için en iyi uygulama örneklerini www.maniagolgeleme.com adresimizden inceleyebilirsiniz.

GÖLGELEME UYGULAMALARI

 

Havalimanı Annex14 OLS koruma yüzeylerine dair ICAO tarafından belirtilmiş istisnalar mevcuttur.

Şirketimiz, Türkiye’de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün SHT-HÇG talimatı kapsamında veya Milli Savunma Bakanlığı MSB-HÇG talimatı kapsamında parsel, ada, mahalle veya ilçe ölçeğinde Gölgeleme Çalışması yapmaktadır.

Bu konuda, Türkiye’de il, ilçe, mahalle ölçeğinde en geniş alanlarda çözüm sağlayabiliyoruz.

Kentler güvenle büyüsün, havacılar emniyetle uçsun.

PROJELERİMİZ