Havacılık ve Teknolojinin Buluşma Noktası
Havalimanları sertifikasyonu ve hava tarafında ICAO standartlarına uygunluk denetimleri için ölçme ve raporlama hizmetleri Haritaevi'nce verilmektedir.
22570
page-template-default,page,page-id-22570,page-child,parent-pageid-22469,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.5.2,menu-animation-underline-bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Havalimanı Emniyet Analizi – Haritaevi

Havalimanları, bir yandan operasyon yürütülen bir yandan da gereksinime göre geliştirme ve yenilemeye tabi tutulan mühendislik eserleridir. Havacılık otoriteleri ve havalimanı işletmecileri, havalimanında hem kara tarafı hem hava tarafı için emniyetin sürekliliğini sağlamak durumundadırlar.

Bir işçinin hatalı boyadığı bir yer işareti, bir teknikerin hatalı konuma yerleştirdiği bir tabela ya da jeolojik nedenlerle gözle tespit edilemeyecek ölçüde değişen bir pist eğimi gibi örneklerin emniyeti ihlal etmeden tespit edilmesi ve önleyici tedbirler alınması zorunludur.

  • Analizlerimizi uluslararası geçerliliği olan ICAO standartlarını ve ilgili yerel otoritenin mevzuatını dikkate alarak gerçekleştiriyoruz.
  • Bu analizler için, tamamen özgün bir metodoloji uyguluyoruz ve özellikle Sivil Havacılık Otoriteleri için ayrıntılı bir raporlama sağlıyoruz.
  • Emniyet Analizleri, proje denetimleri şeklinde veya inşa edilmiş havalimanları biçiminde gerçekleştirilebilmektedir.
  • Alanında uzmanlaşmış ekiplerimiz ile havalimanı check-up için hazırız.

Haritaevi, insansız hava araçları ve diğer teknolojileri kullanarak, pist başına ortalama 2 saati aşmadan, havalimanı işletmecilerini ve havayolu şirketlerini rahatsız etmeden mekansal verilerin toplanabileceği ve arkasından ofis ortamında detaylı analizlerin yapılabileceği “Emniyet Analizi” projeleri gerçekleştirmiştir.

PROJELERİMİZ