Havacılık ve Teknolojinin Buluşma Noktası
25362
page-template-default,page,page-id-25362,page-child,parent-pageid-22485,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.5.2,menu-animation-underline-bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Havacılık ve Çevre Çözümleri

Havalimanlarındaki faaliyetlerin, çevreye olan etkilerini kontrol altına almak, küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı alınan önlemlerle daha yaşanabilir ve sürdürülebilir ortamlar hazırlamak faaliyet alanlarımızdan biridir. Bu kapsamda sunduğumuz hizmetlerden bazıları;

  • Havacılıktan kaynaklanan hava emisyonlarının hava kalitesi ve dağılım modellemesi üzerine analizi,
  • Gürültü yönetimi,
  • Sera gazı emisyon çalışmaları,
  • Havalimanı karbon akreditasyonu,
  • Sürdürülebilirlik değerlendirmesi ve enerji yönetimi,
  • Hava trafik yönetimi operasyonlarının çevresel etkilerini azaltma çalışmaları.

Haritaevi, havalimanı çevresindeki bu faaliyetleri 2004’ten beri 200’den fazla havacılık ve çevre projesinde hizmet vermiş olan Fransa merkezli Envisa’nın Türkiye’deki temsilcisi olarak gerçekleştirmektedir. Envisa, dünya çapında projelerde çalışmış olan uluslararası bir danışmanlık şirketidir. Stratejik çalışmalar yürütmek, sistemler ve veri kümeleri geliştirmek ve hem Avrupa hem de küresel düzeyde performans göstergeleri oluşturmak için EUROCONTROL, EASA ve Avrupa Komisyonu gibi büyük Avrupa kurumlarını desteklemek için 15 yılı aşkın bir süredir çalışmaktadır. Havalimanları, sivil havacılık otoriteleri, havayolları, ATC / ATM kuruluşları için çevre düzenlemeleri, standartlar ve saha uzmanlıkları hakkında bilgi birikimine ve deneyime bizimle erişebilirsiniz.

Havalimanından kaynaklanan gürültünün etrafa olan etkilerini azaltmak için ICAO Doc 9829 AN/451 Uçak Gürültü Yönetimine Dengeli Yaklaşım Kılavuzu kapsamında; senaryolama, modelleme, gürültü izleme ve haritalama çalışmaları yürütmekteyiz.

Her bir havalimanının, ihtiyaçları doğrultusunda en yüksek çevre standartlarına ulaşmasına yardımcı oluyoruz. Havacılığın sürdürülebilir bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için kaliteli çözümler üretmek öncelikli hedeflerimizden biridir.