Havacılık ve Teknolojinin Buluşma Noktası
24960
page-template-default,page,page-id-24960,page-child,parent-pageid-21814,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.5.2,menu-animation-underline-bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

HAVALİMANI TASARIMI VE MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİ

Havalimanlarında ihtiyaçlar doğrultusunda, özellikle pist, apron, park yerleri vb. terminalin hava tarafına ilişkin kritik konularda mühendislik ölçmeleri, hesaplamalar ve analizler yapılmaktadır. Bu doğrultuda mühendislik çalışmalarının daha kapsamlı yapılması, geliştirme ve proje yorumlarının alternatiflerle analiz edilebilmesi için simülasyon yazılımları kullanılmaktadır.

Mühendisler, mimarlar, planlamacılar ve tasarımcılar, kapsamlı 2D ve 3D yolcu, kargo ve askeri uçakların ve yer destek araçlarının kütüphanesiyle çalışarak, uçak alanı gereksinimlerini, taksi yolu trafiğini, şerit tasarımlarını ve daha fazlasını bu yazılımlar ile kolayca değerlendirebilmektedir.

AVIPLAN TURN PRO NEDİR?

Havalimanlarındaki uçak planlaması, tasarım ve işlemler için lider bir yazılım paketidir. Gelişmiş uçak manevrası simülasyonu ve görselleştirme yapma imkanı sağlamaktadır. Uçak yer manevralarını 2D ve 3D olarak değerlendirme, gelişmiş sunumlar üretme ve üst düzey raporlar oluşturma özellikleriyle, AviPLAN Turn Pro, üst düzey bir uçak manevra simülasyon yazılımıdır.

airport design

ICAO, FAA (ADG ve TDG) ve EASA’dan taksi yolu, taksi şeridi ve apron güvenliği emniyet mesafesi (clearance) talimatlarını kullanarak çalışmalar yapılabilmektedir.

aviplan
aviplan

NEDEN AVIPLAN TURN PRO?

  • 3D ve 2D modelleme yeteneğinin olması,
  • Nesneleri, kolay sürükle-bırak ve kopyala yapıştır tekniğiyle hareket ettirme kabiliyetinin olması,
  • Yazılım ortamında tüm nesnelerin tam ölçeklenebilir olması,
  • Havalimanı planının CAD dosyalarından alınabilmesi,
  • 3D nesnelerin ve dokuların içe aktarılabilmesi,
  • CAD çiziminde 2D ve 3D uçak ve araç manevraları yapılabilmesi,
  • Çoklu simülasyonlarla 2D ve 3D sunumlar hazırlanabilmesi,
  • Çalışma içi analiz (kuyruklar, bekleme süreleri vb.) yapılabilmesi,
  • FAA, EASA veya ICAO uygun biçimde uçak sınıflandırma ve standardizasyonların yapılabilmesi gibi özelliklere sahiptir.

HARİTAEVİ NE YAPTI?

Haritaevi, Transoft Solutions A.Ş.’nin başta AviPlan TurnPro olmak üzere; Havacılık Ürünlerinin Türkiye Tek Yetkili Satıcısıdır. Türkiye havalimanlarının büyük çoğunluğunun inşaatını ve işletmesini gerçekleştiren Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü’nün AviPLAN Turn Pro yazılımı şirketimizce tedarik edilmiştir. Ekibimiz, idare için network bazlı gerekli kurulumları yapmıştır. Ayrıca, İstanbul Havalimanı için yaptığımız demo bir çalışma üzerinden ilk kullanıcı sunumları da gerçekleştirilmiştir. Garanti süresi boyunca sahip olduğumuz ISO9001 ve ISO27001 sertifakasyonlarımıza ve teknik şartname hükümlerine uygun olarak, tarafımızdan teknik destek hizmetleri sağlanmaktadır.

PROJELERİMİZ