Havacılık ve Teknolojinin Buluşma Noktası
Havalimanı OLS ve CNS özelliklerine göre izin verilebilecek yapı yüksekliklerini yayımlamak için marka tescilli yazılım hizmetini Haritaevi sağlıyor.
22593
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-22593,page-child,parent-pageid-21814,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.5.2,menu-animation-underline-bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Maniabilir

Mania Planı, imar ve yapılaşma hukukunda kısıtlama oluşturabilmektedir.

Dünyada ve Türkiye’de havacılık otoriteleri ve havalimanı işletmecileri, mania planlarını oluşturmak, korumak, bu planlardaki yükseklik kısıtlamalarını denetlemekle yetkili ve sorumludurlar.

Havalimanları çevresindeki gayrimenkuller için; plan, proje veya inşaat yapacak veya yaptıracak kişi ve kuruluşlar için mania bilgilerine erişmek önemli bir ihtiyaçtır.

Şirketimiz, 2016 yılında Bilkent Cyberpark Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde, ManiaBilir markasıyla mania analizi yazılımını, ulusal kaynaklarla, uluslararası standartlar ve platformlar üzerinde geliştirmiştir.

Haritaevi, 2018 yılında, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün Mania Bilgi Sistemi yazılım tedarikçisi olmuştur.

Havaalanlarının çevresinde nerede hangi yapı fonksiyonlarına ve ne kadar metre yükseklikte yapılaşma izni verilebilir gibi ICAO standartlarında havacılık bilgileri, internet üzerinden anında sorgulanabilmektedir. Yazılım hakkında daha ayrıntılı bilgiye www.maniabilir.com sayfamızdan erişebilirsiniz.